Etkili Fotoğraflar İçin Kompozisyon

Her sanat eseri bir düşünce anlatır, bunu bir biçimde anlatır, bir tekniğe yaslanır, bir özgünlük taşır. Bir fotoğrafın etkili olabilmesi için teknik, biçim, içerik, anlatım ve duygu yönlerinden sorunsuz olması gerekmektedir. Bu atölye çalışmasında konuyu seçmekten, bakış açısına, fotoğrafik anlatımı oluşturacak ayrıntılardan, sembolleri kullanmaya birçok görsel öğenin bir arada nasıl kullanılacağı konuşulacak.

Bu atölyede katılımcılar Türkiye'den dünyadan önemli fotoğrafçıların albümlerini, fotoğraflarını incelerler, "etkili fotoğraf" tanımını yaparlar. Daha sonra belirginlik, sadelik, kritik an, sembollerin kullanımı, grafik, ritim, doku, uyum, kontrast, görsel bağ, ufuk hattı, renk ve ışık kullanımı, çerçeve kullanımı, alternatif yaklaşımlar başlıklarında hazırlanan özel sunumları incelerler.

Atölye ücreti 100 TL'dir.


En yakın atölye dönemi 15 Ekim 2017 Pazar günü gerçekleştirilecektir.

Bu atölye Pazar günü 11:00 - 17:00 saatleri arasındadır ve atölye 1 gün sürmektedir.


Nasıl katılacaksınız?

  • Atölye dönemine kayıt olabilmek için aşağıdaki ÖDEME İÇİN başlığındaki yönlendirmeleri takip etmeniz gerekmektedir.

    Daha sonra ders saatinde bilgisayar ya da mobil cihazınızın başında olup size verilecek kod ile derse bağlanmanız yeteri olacaktır. 

    Lütfen dikkat !!! Dersin canlı yayın olarak tekrarı yoktur, lütfen programınızı dikkatli takip edin...

    Herhangi bir sebeple kaçırdığınız ya da tekrar izlemek istediğiniz bir dersin video kaydını, size özel olarak verilecek linkten web sitemiz üzerinden seminer süresince izleyebilirsiniz
     


Katılım Koşulları Nelerdir?

  • Dersi takip edecek bir bilgisayar ya da mobil cihazına sahip olmanız, internet bağlantınızın uygun olması yeterlidir.