Cenk GENÇDİŞ (OLYMPUS MARKA ELÇİSİ)

Fotoğraf ve yazıları bir çok dergide yayınlandı. Karma sergilere katıldı.
“Doğu’dan Portreler”, “Rafael : Matador”, "Kuşpazarı", “İnsan ve Portre Fotoğrafları” ve "Işık - Gölge - Silüet" isimli beş kişisel sergisi bulunuyor. Sergileri yurtiçi ve yurtdışında pek çok sergilendi.
Bir çok ilde çok çeşitli konu ve başlıklarda sayısız dia gösterileri yaptı.
Çeşitli yarışmalardan ödüller kazandı.
1998 ve 2000 yıllarında Karayolu ile Hindistan seyahatleri gerçekleştirdi. 2000 yılındaki seyahati IVECO sponsorluğunda gerçekleşti ve NTV’de yayınlanan belgesele konu oldu.
 
 1995 yılından bugüne 30.000'den fazla kişiye fotoğraf eğitmenliği yaptı. 50'yi aşkın kurum ve kuruluşta fotoğraf eğitmenliği ve danışmanlık yaptı. Türkiye’nin büyük bir bölümü, 30'dan fazla ülkede fotoğraf çalışmaları yaptı, fotoğraf gezileri düzenledi.

2004 yılında Fransız Sokağı’nın açılış etkinliklerinde Fransız Sokağı Hatırası isimli serginin küratörlüğünü yaptı. ART LOFT FOTOTREK'in kurucusu ve idarecisidir.
 
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri içerisinde gerçekleştirilen ve en uzun soluklu fotoğraf projesi olan küratörlüğünü Gültekin ÇİZGEN'in yaptığı Fotoğraf Geçidi: İstanbul 2010'un organizasyonunu yaptı.
7 fotoğraf albümü ve 4 Sergi Okuması kitabının da yayıncılığını gerçekleştirdi. İnsan ve Portre, Etkili Fotoğraflar için Kompozisyon, Fotografça Anlatım ve Yol(cu)luk isimli yayınlanmış dört kitabı, Eski Kıtanın Yollarında isimli bir fotoğraf albümü bulunmaktadır.

www.digitalphotoistanbul.com (Türkiye'de yaşayan yabancılar için İngilizce Fotoğraf Eğitimi)
www.fototrekpro.com (Profesyonel Çekim Hizmetleri)
www.fototrekmarket.com
(Online Alışveriş Sitesi)
www.olympusyollarda.com
(Yolculuk ve Fotoğraf Portalı) gibi oluşumların da kurucusu ve idarecisidir.